Przemysław Stolarski

Przemysław Stolarski

Podstawy argumentacji oraz krytycznego myślenia
Warsztat - 45 min

O prelegencie

Przemysław Stolarski - założyciel oraz były prezes Klubu Debat w Białymstoku. Współpracuje z Fundacją Polska Debatuje. Aktywnie zaangażowany w ogólnopolskie i międzynarodowe środowisko debatanckie (debaty sportowe w najpopularniejszym na świecie formacie brytyjskim parlamentarnym). Regularnie prowadzi warsztaty debatanckie oraz zajęcia z podstaw argumentacji, krytycznego myślenia i publicznego przemawiania.

W ostatnich miesiącach szczególnie intensywnie trenował z młodzieżą w wielu zakątkach Polski i nie tylko. Spędził dziesiątki godzin na warsztatach dla białostockich debatantów, prowadził też warsztaty dla aktywistów działających w ramach młodzieżowych rad i sejmików wojewódzkich, nowopowstających klubów debat czy dla uczniów jednej z londyńskich szkół podstawowych. Ma doświadczenie w pracy z najzdolniejszymi uczniami i studentami - prowadził m.in inauguracyjny cykl warsztatów debatanckich w najlepszej szkole średniej w Polsce - XII LO w Szczecinie. Z drugiej strony miał też okazję trenować w małych ośrodkach takich jak Skarżysko-Kamienna czy Kalisz Pomorski jako trener w ramach programu Muzeum Historii Polski “Podebatujmy o historii”.

Zwycięzca i finalista turniejów międzynarodowych, m.in Cracow Open 2018, Prague Open 2018 i University College Dublin Novice Intervarsity 2017.

O warsztacie

Praktyczne zajęcia z tworzenia przekonujących argumentów, ćwiczenia zdolności krytycznego myślenia i przygotowywania przemówień. W trakcie warsztatów, uczestnicy zapoznają się z podstawami debatowania i dostają szansę spróbowania swoich sił w głębokiej analizie różnych mechanizmów funkcjonowania społeczeństwa. Część zajęć poświęcona jest też najczęstszym błędom argumentacyjnym i poznawczym.

Umiejętności powszechnie używane w debatach sportowych są coraz częściej niesamowicie ważną przewagą kompetytywną na międzynarodowym rynku pracy - dlatego uczę argumentacji oraz wystąpień publicznych łącząc doświadczenie utytułowanych międzynarodowo debatantów oraz metody oparte na dowodach naukowych.

POPRAW SWOJĄ EFEKTYWNOŚĆ KOMUNIKACJI

Poznaj też innych prelegentów...

Marcin Popiołek

Marcin Popiołek

Po co rozmawiać z ludźmi?
Anna Kosacka

Anna Kosacka

Cztery grzechy główne efektywnej komunikacji
Andrzej Piaszczyński

Andrzej Piaszczyński

Jak mówić aby dzieci nas słuchały
Ewa Szpakowicz

Ewa Szpakowicz

Magia komunikacji w coachingu – sztuka zadawania pytań otwartych
Michał Dec

Michał Dec

Kulisy ponadprzeciętnej komunikacji